Fakulta umění otevírá tři studijní programy celoživotního vzdělávání

1. 8. 2023 @ 8:00 - 17. 9. 2023 @ 23:59

Zdarma

V akademickém roce 2023/2024 otevře Fakulta umění tři studijní programy celoživotního vzdělávání. Tyto programy jsou vhodné pro uchazeče, kteří mají zájem o doplnění svých dovedností v oblasti umění a rozvoje kreativity. Každý program nabídne unikátní soubor znalostí a dovedností, které jsou aktuální a relevantní pro současné potřeby a výzvy ve svých oborech.

1. Herní vývojář

Jedním z nových programů je Herní vývojář, který je zaměřen na získání kompetencí a dovedností v oblasti vývoje videa a PC her. Tento modul poskytne studentům důležité znalosti z algoritmizace, programování, 2D a 3D animace, herního designu, procesu vývoje her, narativního designu a dalších klíčových aspektů spojených s vývojem her. Studenti se seznámí s herními enginy a budou mít možnost vytvořit svou první vlastní hru. Po absolvování programu budou mít základní zkušenosti a dovednosti pro tvorbu jednoduchých her a mohou si přidat svou vlastní hru do životopisu. Studium v ​​tomto programu proběhne v pilotním módu v akademickém roce 2023/2024 a nebude zpoplatněno.

2. Hudební kreativita jako nástroj psychohygieny a osobnostního rozvoje

Dalším novým programem je Hudební kreativita jako nástroj psychohygieny a osobnostního rozvoje. Tento studijní program je navržen jako ucelený soubor základních znalostí a dovedností zaměřených na využití hudební kreativity jako nástroje pro psychohygienu a osobnostní růst. Absolventi tohoto programu získají teoretické znalosti, které budou průběžně aplikovat v praxi, a naučí se používat hudební nástroje jako prostředek pro zlepšení psychického zdraví a osobního rozvoje. Během studia se seznámí s technikou psychohygieny a seberozvoje a získají praktickou zkušenost s aplikací těchto technik v modelových situacích.

3. Studium pedagogiky pro učitele uměleckých odborných předmětů

Posledním programem je Studium pedagogiky pro učitele uměleckých odborných předmětů. Tento program poskytne absolventům znalosti a dovednosti v oblasti pedagogiky, didaktiky a psychologie, které jsou klíčové pro výkon učitelské profese ve školách zaměřených na umělecké obory. Absolventi získají komplexní přípravu pro učení na základní škole, základní umělecké škole, konzervatoři, vyšší odborné škole a střední škole. Studium jim umožní aplikovat teoretické poznatky přímo v praxi, protože absolvuje pedagogickou praxi na různé stupně školství. Nově jsou v programu Pedagogika zahrnuta také výtvarná umění se specializací na Intermédia (Nová média, Fotografie, Animovaná tvorba, Ilustrace a knižní design).

Všechny nové studijní programy budou probíhat v moderním zázemí nové budovy Fakulty umění na Černé louce. Pokud jste zájemcem o tyto programy, více informací o podávání přihlášek a podmínek studia naleznete na webových stránkách Fakulty umění.

Celoživotní vzdělávání nabízí skvělou příležitost pro další profesní růst a osobní rozvoj v oblasti umění a kreativity. Využijte šanci a přihlaste se ke studiu na Fakultě umění v akademickém roce 2023/2024!

Pořadatel

Fakulta umění