Projekt Erasmus+ podpoří vzdělávání studentů v oblasti ochrany klimatu a životního prostředí

Fakultě sociálních studií OU se podařilo získat projekt eco3 Řízení udržitelnosti a zelený controlling v sociální ekonomice. Udržitelnost a globální odpovědnost jsou trendem nejen v evropských společnostech. Hnutí „Fridays for Future“ a další jsou působivými symboly měnících se globálních postojů a očekávání. Nejen mladí žáci a studenti „požadují, aby světoví vůdci jednali v oblasti změny klimatu“. Lidé po celém světě očekávají, že politická řešení budou východiskem hlavní problémů životního prostředí naší planety, jako je znečištění ovzduší a změna klimatu, odlesňování, vymírání živočišných druhů, degradace půdy a přelidnění. Současným projektem eco3 chceme přispět k podpoře evropského úsilí o ochranu klimatu a životního prostředí.

Více informací o projektu na odkazu zde.