Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Na Mlýně s Veronikou Rovnou: O životních volbách, lásce k opeře a Smetanovi

29 dubna @ 17:30

Už 29. dubna se budeme v prostorách OUshopu na ulici Mlýnská 5 věnovat umění.🎙Pozvání k besedě přijala sopranistka Veronika Rovná z Fakulty umění Ostravské univerzity. 

Seznamte se s talentovanou českou sopranistkou Veronikou Rovnou, jejíž hlas zní nejen na operních pódiích, ale také na koncertech s významnými orchestry a na hudebních festivalech po celé Evropě. Přijďte naslouchat jejím zážitkům, úspěchům a nechte se unést vášní pro operní umění. Jaká byla její cesta na prkna, která znamenají svět? A jak probíhá výuka zpěvu na univerzitě? Je život opera, nebo opera je život? Dá se spojit profese pěvkyně s rodinou? Dotkneme se i tématu umělecké scény v Ostravě.

Bude prostor i pro vaše dotazy, proto se neostýchejte a ptejte se na to, co vás zajímá. Začínáme už v 17:30! Besedou provede mluvčí Ostravské univerzity Dita Ondrejková.

V cyklu debat Na Mlýně vám představujeme osobnosti Ostravské univerzity. Nechte se inspirovat jejich příběhy a přijďte si rozšířit obzory napříč obory.

—-

Veronika Rovná (rozená Holbová) je mladá česká sopranistka. Studiu klasického zpěvu se začala věnovat na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a poté na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě. Oba instituty absolvovala pod vedením významné české operní pěvkyně a pedagožky doc. MgA. Evy Dřízgové, Ph.D. Už během studií získala první profesní zkušenosti a řadu ocenění.

Od roku 2019 je v angažmá v opeře v Národního divadla moravskoslezského, a hostuje v mnoha dalších rolích a operních domech v České Republice i v zahraničí. Trvale spolupracuje s českými orchestry a ansámblem Collegium 1704. Vystupuje také na festivalech v zahraničí. Vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Podrobnosti

Datum:
29 dubna
Čas:
17:30