Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Možnosti umělé inteligence v analýze CT u pacientů s podezřením na cévní mozkovou příhodu

11 března @ 16:00 - 17:00

Zdarma

Zveme vás na interaktivní přednášku zaměřenou na možnosti umělé inteligence v analýze CT u pacientů s podezřením na cévní mozkovou příhodu. Součástí přednášky je i krátký praktický workshop, ve kterém se budete moci stát lékařem pečujícím o pacienta. Tématem posluchače provede odborník na neurologii docent Ondřej Volný z Lékařské fakulty a David Balo ze společnosti Brainomix Limited.  Akce proběhne v rámci festivalu Týden mozku AV ČR.

Těšíme se na vás v pondělí 11. března v 16 hodin v budově INLEK Lékařské fakulty OU, v místnosti 101.

Před přednáškou můžete využít jedinečné možnosti a prohlédnout si zázemí cvičné nemocnice Lékařské fakulty. Komentovaná prohlídka začne v 15 hodin. Kapacita prohlídky je omezená, rezervujte si proto své místo včas ➡️ https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdz2gH2OkHfvK…/viewform

„Cévní mozková příhoda je jednou z nejčastějších příčin dlouhodobých následků a příčin smrti u české dospělé populace. Nicméně se nevyhýbá ani mladým dospělým a dětem. Naštěstí Česká republika patří k zemím s nejlepší úrovní péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou, a to díky skvěle organizované péči, kdy lékaři mají k dispozici účinné možnosti léčby,“ uvádí přednášku docent Ondřej Volný. 🩺

V krátkém praktickém workshopu se například naučíte rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody. „V rámci interaktivní části přednášky se naučíte, jak lékaři interpretují snímky z počítačové tomografie, takzvaného CÉTéčka, a to s pomocí nástrojů umělé inteligence, kterou si budete moct nainstalovat i do vašeho chytrého mobilního telefonu, proto si prosím nezapomeňte své chytré mobilní telefony vzít s sebou,“ zve na přednášku docent Ondřej Volný.

Medailonky přednášejících:

doc. MUDr. Ondřej Volný, Ph.D., FESO

Docent Ondřej Volný je vedoucím Centra klinických neurověd Lékařské fakulty Ostravské univerzity a jediným českým absolventem prestižního stroke fellowship programu v rámci Calgary Stroke Program (University of Calgary and Foothills Medical Centre, Calgary, Kanada). Výzkumně se zabývá moderními metodami zobrazení mozku a využitím virtuální reality a robotiky v rehabilitaci pacientů po cévní mozkové příhodě. Má za sebou nejen bohaté zahraniční zkušenosti, ale je také autorem významného množství vědeckých publikací a držitelem několika prestižních ocenění v oblasti klinických neurověd a neurověd.

David Balo

David Balo je Healthcare Managerem ve společnosti Brainomix Limited, pro region střední a východní Evropy. Profesně má na starosti integrace řešení využívající algoritmů umělé inteligence k automatickému hodnocení lékařských zobrazovacích dat do nemocniční infrastruktury a klinických workflow. V rámci svého působení také spolupracuje s nemocnicemi a výzkumnými organizacemi při provádění klinických studií za použití AI automatického hodnocení. Z předchozích působišť má dlouholeté zkušenosti práce s velkou škálou zdravotnické techniky jako technický/aplikační specialista.

Společnost Brainomix se sídlem v Oxfordu ve Velké Británii, se zabývá vývojem a klinickou validací řešení pro zpracování lékařských zobrazovacích dat pomocí umělé inteligence, a to nejen v oblasti cévních mozkových příhod. Právě v oblasti CMP je jedním ze světových lídrů v klinickém použití.

Místo konání

Lékařská fakulta
Syllabova 1266/19
Ostrava, 70300
+ Google Mapa